2023

Dne 2.10.2023 nás můžete navštívit v Jablonci nad Nisou v rámci týdnu sociálních služeb. Více informací zde.Sledujte nás na novém facebooku Společnost Dolmen, z.ú. – Hlavní stránka | Facebook.


Rok se s rokem sešel a my tu pro vás máme důležité oznámení. 1. a 2. 4. 2023
Společnost Dolmen, z.ú. ve spolupráci s 2. ZŠ Sokolov bude pořádat již 3. ročník Jarního jarmarku radosti. Akce bude jak jinak než benefiční. Část výtěžku bude využita na rekreační pobyty klientů služeb společnosti a část na pomoc konkrétní rodině z naší komunity, která se stará o svého člena se znevýhodněním.  Tentokrát návštěvníky čekají celé 2 dny workshopů, obchůdků s produkty ruční výroby, kulturních představení, přednášek, her, různých regionálních dobrot a prostě radostí. Na akci nebude chybět ani naše bistro Dolmen Oáza. V minulém roce byl jarmark velice povedenou akcí, o které se ještě dlouho vyprávělo. Těšíme se na zajímavá setkání, a pokud máte čas, určitě neváhejte
a přijďte se pobavit a zároveň podpořit dobrou věc.

 

 

 

 

 

 

 


 

2022

Administrativní zázemí střediska v Sokolově se nově přestěhovalo do budovy, kde sídlí Česká spořitelna a.s. Od 1. 12. 2022 nás najdete na adrese Boženy Němcové 2042, ve 2. patře, jdete-li po schodech, nebo v 1. patře použijete-li výtah. Na obrázku je označen vstup do budovy, kterým se k nám dostanete, červenou šipkou.

 

 

VÁNOČNÍ VÝSTAVA

Společnost Dolmen, z.ú. Liberec

V Městské knihovně Tanvald od 28.11.2022

Leták

 

file:///C:/Users/renata.beckova/Downloads/tanvaldsky_zpravodaj_2022_12.pdf


    17.10. 2022 Krajská knihovna v Karlových Varech pořádala akci Den s handicapem pro studenty 2. ročníku Střední školy zdravotnické v Karlových Varech, oboru Praktická sestra, a jejich pedagogy. Naše organizace využila pozvání Krajské knihovny a účastnila se této akce, která spočívala ve 3 besedách zástupců naší organizace a skupin studentů ze zmíněné školy.

Představili jsme jim společně se dvěma klientkami – paní Evou a Jarmilou – námi poskytované sociální služby chráněné bydlení a podporu samostatného bydlení.

Studenti měli možnost načerpat nové poznatky o spolupráci s lidmi s mentálním znevýhodněním a autismem, o způsobu komunikace, ale i o našich zkušenostech s poskytováním zdravotní péče těmto lidem a důležitosti komunikace s nimi i námi jako se sociální službou.

Bylo to velmi příjemně strávené dopoledne s milými lidmi v přívětivém prostředí Krajské knihovny. Děkujeme za pozvání.

17. 10. 2022 Krajská knihovna v Karlových Varech pořádala akci Den s handicapem pro studenty 2. ročníku Střední školy zdravotnické v Karlových Varech, oboru Praktická sestra, a jejich pedagogy. Naše organizace využila pozvání Krajské knihovny a účastnila se této akce, která spočívala ve 3 besedách zástupců naší organizace a skupin studentů ze zmíněné školy. Představili jsme jim společně se dvěma klientkami – paní Evou a Jarmilou - námi poskytované sociální služby chráněné bydlení a podporu samostatného bydlení. Studenti měli možnost načerpat nové poznatky o spolupráci s lidmi s mentálním znevýhodněním a autismem, o způsobu komunikace, ale i o našich zkušenostech s poskytováním zdravotní péče těmto lidem a důležitosti komunikace s nimi i námi jako se sociální službou. Bylo to velmi příjemně strávené dopoledne s milými lidmi v přívětivém prostředí Krajské knihovny. Děkujeme za pozvání.

 


DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Srdečně Vás zveme na den otevřených dveří, který se koná ve čtvrtek
6. října 2022 v rámci TÝDNE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB.
Navštívit nás můžete od 09 do 11 hodin a od 13 do 15 hodin.
Během návštěvy si prohlédnete sociálně terapeutickou dílnu a obdržíte
informace k poskytovaným službám (SOCIÁLNĚ TERAPEUTICKÁ DÍLNA,
PODPORA SAMOSTATNÉHO BYDLENÍ A CHRÁNĚNÉ BYDLENÍ).
Zároveň si budete moci zakoupit výrobky našich klientů.
Najdete nás na adrese: Lužická 920/7, LIBEREC 1 – Staré Město
(zastávka Dopravní hřiště linky MHD č. 13,24,26).
Těšíme se na Vaši návštěvu.

Leták: Den otevřených dveří


Jsou zprávy, které se nepíší lehce a tato nás všechny těžce zasáhla. 2. července navždy odešel náš vážený kolega, výborný sociální pracovník a skvělý člověk Jan Šlosárek.

Stále se z této bolestné rány nemůžeme vzpamatovat. Honza od podzimu 2021 statečně bojoval s vážnou nemocí a tento boj prohrál.

S Dolmenem byl Honza, jako konzultant a metodik spjat již od začátku.

Organizaci pomáhal zakládat a  od roku 2006 nás doprovázel a pomáhal nám hledat cesty k porozumění, dodával nám odvahu svým pozitivním přístupem, předával nám své zkušenosti, které načerpal dlouholetou praxí.

Honza nám pomáhal rozvíjet naše vize a udávat směr, kterým se budeme ubírat i dále.

Honzo, děkujeme za všechno, co jsi pro nás a naše klienty udělal. 

Moc nám chybíš.

S úctou a vděkem pracovníci Společnosti Dolmen

 

 


V měsíci květnu a červnu vyjeli naši klienti v doprovodu asistentů na rekreační pobyty s dobrodružným programem. Pobyt byl zaměřený především na společné sdílení a aktivity. Klienti vyrazili ve 2 skupinách vždy se dvěma pracovníky. Pro tento účel využili finanční dar z Jarního jarmarku radosti, který se konal v dubnu na 2. ZŠ v Sokolově a pořádala ho škola ve spolupráci se Společností Dolmen. Tímto ještě jednou děkujeme  všem, kteří přispěli. Zde je něco málo o tom, jak si to užili.

  1. skupina strávila pobyt na Horním hradě nedaleko Ostrova. Měli skvělé ubytování v hradních prostorách. Chodili na procházky krásnou přírodou, prohlédli si všechny prostory hradu, kam měli neomezený přístup během celého pobytu. Prošli botanickou zahradu a arboretum, vystoupali na hradní věž, navštívili Zámecký vrch a jeho vznosnou novogotickou kapli. Jeli na výlet do Ostrova, podívali se na staré město, viděli výstavu obrazů a ruční práce, nakoupili suvenýry, poseděli v proslulé cukrárně a prošli zámecký park. Na hradě také opékali buřty a na závěr si pro ně asistentky připravili noční bojovou hru i se strašidly, prošli i strašidelné sklepení. O zážitky nebyla nouze, všem se pobyt moc líbil.

  2. skupina vyrazila o něco dál, vydali se na sever naší republiky do Jizerských hor. Ubytováni byli ve stylové chalupě Rychtářův statek v Raspenavě. Tato skupina se zaměřila na turistiku a s ní spojený pohyb. Vydali se do Krkonoš na Mumlavské vodopády, navštívili Harrachovské skokanské můstky a někteří nadšenci na ně i vystoupali. Krásným a voňavým zážitkem byla levandulová farma Levandulovna. Chybět nesměla ani liberecká ZOO s bílými tygry. Nejstarší klientce, která většinu náročných aktivit zvládla, je 68 let. Ona i všichni ostatní si pobyt náramně užili a budou na něj s radostí vzpomínat.

 

V měsíci květnu a červnu vyjeli naši klienti v doprovodu asistentů na rekreační pobyty s dobrodružným programem. Pobyt byl zaměřený především na společné sdílení a aktivity. Klienti vyrazili ve 2 skupinách vždy se dvěma pracovníky. Pro tento účel využili finanční dar z Jarního jarmarku radosti, který se konal v dubnu na 2. ZŠ v Sokolově a pořádala ho škola ve spolupráci se Společností Dolmen. Tímto ještě jednou děkujeme  všem, kteří přispěli. Zde je něco málo o tom, jak si to užili.  1. skupina strávila pobyt na Horním hradě nedaleko Ostrova. Měli skvělé ubytování v hradních prostorách. Chodili na procházky krásnou přírodou, prohlédli si všechny prostory hradu, kam měli neomezený přístup během celého pobytu. Prošli botanickou zahradu a arboretum, vystoupali na hradní věž, navštívili Zámecký vrch a jeho vznosnou novogotickou kapli. Jeli na výlet do Ostrova, podívali se na staré město, viděli výstavu obrazů a ruční práce, nakoupili suvenýry, poseděli v proslulé cukrárně a prošli zámecký park. Na hradě také opékali buřty a na závěr si pro ně asistentky připravili noční bojovou hru i se strašidly, prošli i strašidelné sklepení. O zážitky nebyla nouze, všem se pobyt moc líbil. 2. skupina vyrazila o něco dál, vydali se na sever naší republiky do Jizerských hor. Ubytováni byli ve stylové chalupě Rychtářův statek v Raspenavě. Tato skupina se zaměřila na turistiku a s ní spojený pohyb. Vydali se do Krkonoš na Mumlavské vodopády, navštívili Harrachovské skokanské můstky a někteří nadšenci na ně i vystoupali. Krásným a voňavým zážitkem byla levandulová farma Levandulovna. Chybět nesměla ani liberecká ZOO s bílými tygry. Nejstarší klientce, která většinu náročných aktivit zvládla, je 68 let. Ona i všichni ostatní si pobyt náramně užili a budou na něj s radostí vzpomínat.

 

 

 

 

 


Dobrovolník ve službě Společnosti Dolmen, z. ú.
Chcete věnovat svůj čas ve prospěch klientů s mentálním znevýhodněním a posilovat tak kvalitní a občansky zodpovědnou společnost?
Chcete pomoci lidem, kteří nemají tolik příležitostí k přirozeným sociálním kontaktům?
Zapojte se do dobrovolnického programu Handicap, který je realizován v sociálně terapeutické dílně nebo v chráněném bydlení společnosti Dolmen, z.ú.
Pro více informací kontaktujte koordinátorku dobrovolnictví, dobrovolnického centra Amikus, komunitního střediska Kontakt, p.o. tel: 734 354 370, email: dobrovolník@ksk.liberec.cz


V sobotu 2. dubna proběhl na 2. základní škole v Sokolově 2. ročník Jarního jarmarku radosti s mottem „Dobrovolníci mění svět“. Pořádala ho škola ve spolupráci se Společností Dolmen, z.ú. Na akci byly k vidění různé obchůdky, přednášky a workshopy zajímavých lidí, neziskových organizací, ale i firem z regionu. Výsledek práce mnoha lidí je neuvěřitelný – vybralo se 135 000 korun. Jarmark navštívilo 3340 lidí. Zároveň jsme uspořádali sbírku jarního a letního oblečení, která poputuje, jako humanitární pomoc lidem, kteří zůstávají na Ukrajině.Akce se zúčastnila řada našich klientů, někteří asistenti a také nás v Sokolově navštívili pracovníci a klienti našeho libereckého STD. Ti přispěli svou účastí prostřednictvím velikonočního workshopu i finančním příspěvkem. Celou akci jsme zakončili společným posezením klientů s pracovníky v restauraci. Bistro Dolmen Oáza, které organizace provozuje, zajišťovalo po celou dobu občerstvení pro návštěvníky a ze své tržby také přispělo k výtěžku benefice.Výtěžek benefiční akce bude rozdělen na 3 části. Část využijí klienti naší společnosti, jako příspěvek na letní pobyty s asistenty. Další část obdrží rodina, která se stará o svého syna s těžkým zdravotním znevýhodněním. Za příspěvek pořídí bezbariérový ozdravný pobyt, na který pojede Bohouš s maminkou Veronikou. Třetí část výtěžku poputuje na pomoc Ukrajině prostřednictvím organizace Unicef.Veliké díky patří všem zúčastněným i těm, kteří přispěli prostřednictvím projektu Darujme.cz. Projekt probíhal již měsíc před samotnou akcí. Budeme se těšit na dalším jarmarku radosti za rok na shledanou.Odkaz na reportáž: https://mvtv.cz/video/2677-na-centralce-v-sokolove-probehl-jarmark-radosti

 

2.ZŠ Centrálka v Sokolově spolu se Společností Dolmen,z.ú. pořádá již 2. ročník Jarního jarmarku radosti na půdě školy. Pro účastníky  je připraven  bohatý program. Výtěžek benefiční akce se rozdělí mezi klienty Společnosti Dolmen, rodinu, která pečuje o svého syna se zdravotním hendikepem a část výtěžku půjde lidem postiženým válkou na Ukrajině. Rodina i klienti Dolmenu využijí finance na letní pobyty.

 

 

https://www.facebook.com/centralkasokolov/videos/668694794373703

 

https://www.darujme.cz/projekt/1206109

 

 

 Společnost Dolmen, z.ú.


LIDÉ S POSTIŽENÍM  FILANTROPIE A DOBROVOLNICTVÍ

Jarní jarmark radosti

Úroveň společnosti se pozná podle toho, jak je schopna postarat se o nejslabší a nejpotřebnější. Jarmark radosti je jedinečný i díky dobrovolníkům z řady žáků a učitelů školy, rodičům, účinkujícím, široké veřejnosti nebo také prodejcům, kteří věnuji část výtěžku na dobrou věc. Letošním 2. ročníkem, který pořádá 2. ZŠ v Sokolově ve spolupráci se Společností Dolmen, z.ú. děláme velkou radost sobě, protože se konečně můžeme potkat jinak než při výuce, být spolu a pozvat do školy další lidi z komunity a spolu můžeme zažít něco jedinečného a zároveň se podílet na pomoci druhým.

https://www.darujme.cz/projekt/1206109?fbclid=IwAR1ZWqa32dvi6Gr_46tGup9JnpU59VePGVCvVeAxaGrKg9vZ-YLPph5ieu4

 

2021

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Srdečně Vás zveme na den otevřených dveří, který se koná v pondělí
4. října 2021 v rámci TÝDNE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB.

Navštívit nás můžete od 09 do 11 hodin a od 13 do 15 hodin.

Během návštěvy si prohlédnete sociálně terapeutickou dílnu a obdržíte informace k poskytovaným službám (SOCIÁLNĚ TERAPEUTICKÁ DÍLNA, PODPORA SAMOSTATNÉHO BYDLENÍ A CHRÁNĚNÉ BYDLENÍ).

Zároveň si budete moci zakoupit výrobky našich klientů.

Najdete nás na adrese: Lužická 920/7, LIBEREC 1 – Staré Město (zastávka Dopravní hřiště linky MHD č. 13,24,26).

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Společnost Dolmen, z.ú. v rámci 30. jubilejního ročníku Adventních koncertů České televize získala finanční prostředky ve výši 4.479.018 Kč. Tyto prostředky jsou určeny zejména na zkvalitnění bydlení klientů společnosti v Libereckém a Karlovarském kraji.

Děkujeme České televizi a všem dárcům, kteří do sbírky přispěli a našim klientům pomohou žít lépe.

Rozdělení konta Adventních koncertů 2020, pořad natáčený Českou televizí dne 12.3..2021 v KH 14 na Kavčích horách v Praze 4.

Rozdělení konta Adventních koncertů 2020, pořad natáčený Českou televizí dne 12.3..2021 v KH 14 na Kavčích horách v Praze 4.

  • Dne 17.3.2021 na ČT v pořadu Klíč Společnost Dolmen, z.ú. podívat se můžete zde ČT 2 – Pořad Klíč – Společnost Dolmen, z.ú.ČESKO – NĚMECKÝ FOND BUDOUCNOSTI POSKYTL V ROCE 2021 SPOLEČNOSTI DOLMEN, Z.Ú. PŘÍSPĚVEK NA OCHTANU ZDRAVÍ A PREVENCE V DOBĚ PANDEMIE
Ochrana zdraví a prevence v době pandemie
Číslo projektové žádosti: 10-21-11718
Datum schválení projektu: 17.3.2021
Výše příspěvku: do 160 000 CZK
  • Společnost Dolmen, z.ú. děkuje Potravinové bance Karlovarského kraje, z.s. za ovoce pro naše klienty .
 Společnost Dolmen, z.ú. pomáhá nově i na Jablonecku, více informací zde:
https://www.mestojablonec.cz/filemanager/files/28831.pdf
2020
NOVÁ OCTAVIA COMBI OD ŠKODA AUTO PRO NAŠE SOCIÁLNÍ SLUŽBY
30.7.2020 jsme obdrželi nový vůz od společnosti ŠKODA AUTO v rámci projektu #SKODAAUTOPOMAHA. Děkujeme, že jsme byli vybráni mezi 100 obdarovaných neziskových organizací a zcela nová Octavia Combi bude využívána pro naše sociální služby.
Společnost Dolmen představuje terénní sociální službu více zde Společnost Dolmen představuje terénní sociální službu
 
 
PF 2020
Lidé s mentálním postižením to nemají lehké. Jsou jiní. Neznamená to ale, že jsou špatní. Naopak. Mají něco, co my nemáme. Jsou spontánnější, upřímnější, bezprostřednější, důvěřivější, než my.
V tom pro nás mohou být obohacením. Sdružení Portus Praha naopak pomáhá obohatit jejich život.
Akce Cihla
Pomozte i vy.
Od 10.12.2019 spuštěna kampaň více informací na http://www.mentalniobohaceni.cz/ 
Sdružení Portus Praha https://www.akcecihla.cz/
——————————————————————————————————————–
Vánoční výstava Tanvald 1.11.2019 – 6.12.2019
Více informací zde

 Vánoční výstava Krajský úřad Libereckého kraje 27.11.2019
Akce 22.-24.10_..Přispějte nám, aniž by vás to cokoliv stálo.  💸
Stáhněte si Pomocníka do vašeho prohlížeče (Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera) a my za to dostaneme od GIVTu 50 korun. Akce platí od 22. – 24. 10. 2019. 
Pomocníka si přidejte tady http://bit.ly/50kc-spolecnost-dolmen
S givtím Pomocníkem můžete nakupovat přes internet jak jste zvyklí, ale část peněz z vaší objednávky půjde na dobrou věc pro naši organizaci. Důležité je, že při tom neplatíte nic navíc a Pomocník vás vždy upozorní na možnost přispět tam, kde je to možné. 
                                                                                           Děkujeme za všechny stažené Pomocníky a sdílení tohoto příspěvku mezi vaše blízké, vážíme si toho. 😊💝
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Srdečně Vás zveme na den otevřených dveří, který se koná v pondělí 9. října 2019 v rámci TÝDNE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB.  
Navštívit nás můžete od 10:00 do 11:00 hodin a od 13:00 do 14:30 hodin.
Během návštěvy si prohlédnete sociálně terapeutickou dílnu a obdržíte informace k poskytovaným službám ( PODPORA SAMOSTATNÉHO BYDLENÍ  A SOCIÁLNĚ TERAPEUTICKÁ DÍLNA ).
Připraveno bude pro Vás malé občerstvení a zároveň si budete moci zakoupit výrobky našich klientů.
Najdete nás na adrese: Lužická 920/7, LIBEREC 1 – Staré Město (zastávka Dopravní hřiště linky MHD č. 13,24,26).
 Těšíme se na Vaši návštěvu.
Pozvánka zde: Den otevřených dveří
————————————————————————————————————————————————————————————
Předání daru z akce „Pro dobrou věc 1.4. – 31.5. 2019“
Velice si vážíme a moc děkujeme za dar ZKD Sušice a jsme vděční za možnost zúčastnit této akce, která pomohla nejen našim klientům, ale že pomáhá i ostatním lidem, kteří potřebují pomoc.
ZKD Sušice
IMG_20190723_101849
———————————————————————————————————————————————————————–
DEN ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÝCH
Ve středu 12. června 2019 od 12.00 do 17.00 hod. na Mírovém náměstí v Jablonci nad Nisou
DSCN03292

Den zdravotně postižených

——————————————————————————————————————————————————-
Pro dobrou věc 1.4. – 31.5. 2019
PODPOŘTE SVÝMI BODY DOBROU VĚC
Více informací naleznete zde: Podpořte svými body dobrou věc
i0000054501
 
———————————————————————————————-
 
Jarní Jarmark 27.4. 2019 proběhl úspěšně video ke zhlédnutí:
https://www.youtube.com/watch?v=eFBJrVb8UU0&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3QVySzIZCCwCnkglCr_tJI-10O8b1iPuq_ZeUND_SRzJCNERPiQ9eo3AE 
 Tutu benefiční akci finančně podporuje  Nadace Divoké husy. Divoké husyNadace divoké husy
 
Výstava „Doteky jara“ Tanvald
DSC_1060 DSC_1061
Nadace divoké husy
Tutu benefiční akci finančně podporuje  Nadace Divoké husy.
Divoké husy
Společnost Dolmen z.ú. se spolupodílí na organizaci dobročinné akce Jarní jarmark radosti.
Kdy?   27.4.2019
Kde?   ZŠ Centrálka, Sokolov
Na co se můžete těšit? Jóga smíchu…focení v kostýmech….prodej bylinné kosmetiky, domácí čokolády a marmelád……workshopy – výroba mýdel a pískových obrázků a další jiné…
 
Tutu benefiční akci finančně podporuje  Nadace Divoké husy.
Divoké husy
Z výtěžku benefiční akce budou zakoupeny komunikační pomůcky pro klienty chráněného bydlení, kteří neslyší nebo mají vážnou vadu řeči.
  Jarní jarmark radostí
 
 
———————————————————————————————
10.4.2019 – Velikonoční výstava na Krajském úřadě Libereckého kraje
Velikonoční výstava 2019
 
 ——————————————————————————————————————————————————————-
 
Přidejte si GIVTího Pomocníka do prohlížeče!

Jednoduché rozšíření vašeho prohlížeče, díky kterému při nakupování už nikdy nezapomenete udělat dobrý skutek.

Při návštěvě e-shopu vás upozorní, že můžete pomáhat.

Pomocník je zdarma a zcela bezpečný.

Nezpomaluje chod počítače a neobsahuje reklamy.

Pomocník při nákupech přes GIVT.cz
Jak givt funguje
————————————————————————————————————————————————————–
Oznámení změny adresy kanceláře střediska Karlovarského kraje
Vážení,
oznamujeme Vám, že s účinností od 1.2.2019 došlo ke změně adresy střediska Karlovarského kraje Společnosti Dolmen, z.ú. .
Nová adresa střediska:
Společnost Dolmen, z.ú.
Staré náměstí 24
35601 Sokolov
 Adresa nového sídla střediska Společnost Dolmen,z.ú. – Sokolov
——————————————————————————————–
2018
PF 2019   Vánoční výstava Tanvald Vánoční výstava Tanvald 20181130_092633 10.12.2018 Výzva ke spolupráci ! Hledáme k dlouhodobému pronájmu byt v Liberci, nejlépe o velikosti 1kk nebo 1+1, kde bychom mohli poskytovat sociální službu chráněné bydlení. Byt bude užívat mentálně znevýhodněná paní, která v současné době žije na Frýdlantsku a nájemní smlouva jí končí k 31. prosinci, poté bude na ulici. Paní budeme jako profesionální organizace, registrovaná Krajským úřadem, poskytovat sociální služby a pomáhat v těch činnostech, které sama nezvládne. Garantujeme včasnou úhradu nájemného, dodržování sjednaných podmínek, slušné chování. Případné nabídky prosím zasílejte na e-mail kragova@spolecnostdolmen.cz         DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ     Srdečně Vás zveme na den otevřených dveří, který se koná v pondělí 8. října 2018 v rámci TÝDNE SOCIÁLNÍCH SLUŽEB.   Navštívit nás můžete od 10 do 11 hodin a od 12 do 14 hodin.   Během návštěvy si prohlédnete sociálně terapeutickou dílnu a obdržíte informace k poskytovaným službám (SOCIÁLNĚ TERAPEUTICKÁ DÍLNA A PODPORA SAMOSTATNÉHO BYDLENÍ).   Zároveň si budete moci zakoupit výrobky našich klientů.   Najdete nás na adrese: Lužická 920/7, LIBEREC 1 – Staré Město (zastávka Dopravní hřiště linky MHD č. 13,24,26).     Těšíme se na Vaši návštěvu. 8.10.2018 Den otevřených dveří     „ Motivační pobyt pro dospělé lidi s mentálním postižením“ Letos poprvé jsme, díky tomuto projektu, mohli našim klientům v České Lípě zprostředkovat rekreační pobyt s pestrým kulturně – sportovním programem. Pro tento účel jsme zvolili ubytování v jednopodlažní rekreační, bezbariérové chatě, kde bylo možné ubytovat i klienty s nižší pohybovou schopností, kteří mají omezené možnosti dostat se mimo své domácnosti. Chata se nachází v obci Provodín na Českolipsku a leží v klidné, odlehlé části obce v lesním prostředí, které skýtalo mnoho možností vyžití od sportovních aktivit (sportovní hry a soutěže) po procházky po okolí (návštěva zatopeného lomu, nebo místní farmy) a kulturní akce (živá muzika, přímo v prostorách objektu). Obec Provodín leží nedaleko Máchova jezera, kam vyrazili naši klienti na výlet zakončený plavbou po Máchově jezeře. Velký úspěch zaznamenaly aktivity zaměřené na upevňování přátelských vztahů, jako posezení u táboráku a opékání buřtů, nebo živá hudba v podání folkového kytaristy a zakončená taneční zábavou. Všichni klienti odjížděli nadšeni, plni zážitků a nových zkušeností. Věříme, že se nám i v následujících letech podaří zprostředkovat podobné akce a umožnit našim klientům užít si svůj volný čas v příjemném prostředí s přáteli. Tento projekt bylo možné uskutečnit díky finanční podpoře města Česká Lípa.
http://www.straznnis.cz/e_download.php?file=data/editor/55cs_43.pdf&original=Str%C3%A1%C5%BEsk%C3%BD%20ob%C4%8Dasn%C3%ADk%20%C4%8D.1%202018.pdf – březen 2018
http://josefuvdul.eu/wp-content/uploads/201801_Obcasnik.pdf – 1/2018
http://www.rynoltice.cz/wp-content/uploads/noviny-leden-duben-2018.pdf 01-04/2018
https://www.mestohejnice.cz/cs/mesto/hejnicky-zpravodaj.html – 1/2018
http://www.hodkovicenm.cz/cs/kulturni-kalendar/2018.html – 3/2018
http://www.nmps.cz/noviny/NN_2018_03-04_(130).pdf – 03-04/2018
http://www.liberec.cz/files/dokumenty/zpravodaj/zpravodaj_2018/liberecky_zpravodaj_04_18_web.pdf
http://www.tanvald.cz/data/tz/tanvaldsky-zpravodaj-brezen-2018.pdf   – březen 2018
http://www.raspenava.cz/wp-content/uploads/2013/06/Zpravodaj-Raspenava-201801-web-cb.pdf     – březen 2018
 http://www.jablonnevp.cz/assets/File.ashx?id_org=5621&id_dokumenty=5847   – únor 2018
http://www.rychnovjbc.cz/zivot-u-nas/zpravodaj-ke-stazeni/#.Wsd2H5exVPY – únor 2018
https://www.mesto-frydlant.cz/cs/mesto/frydlantsky-zpravodaj/archiv-cisel/rocnik-xxvii-2018.html   – únor 2018
http://www.chotyne.cz/archiv/prilohy/m_clanek/64-288-02–rjwl46.pdf   – únor 2018
http://www.osecna.cz/data/drak/drak_c1_2018.pdf   – č.1/2018
http://www.novavesnn.cz/e_download.php?file=data/editor/160cs_1.pdf&original=1-2018.pdf   – leden 2018
 
Nakupujete občas přes internet? Můžete nám pomoci!
Stáhněte si Pomocníka GIVT, který vám při nákupu vždy připomene, že jste
na e-shopu, přes který je možné nám přispět, aniž byste platili něco navíc.
Pomocník je doplněk prohlížeče, který o vás nesbírá data ani nezahlcuje počítač.
Získáte ho zde:
https://givt.cz/ziskat-pomocnika
Projekt Oáza – nová pracovní místa http://www.pomahejpohybem.cz/#projects
Ať už s telefonem běháte, jezdíte na kole nebo chodíte na procházky, svou aktivitou a energií vždy generujete body pro vámi vybraný projekt, který Nadace ČEZ finančně podpoří.
pomahejpohybem.cz
 
Sokolovský deník
 https://sokolovsky.denik.cz/zpravy_region/volny-cas-travi-s-lidmi-s-mentalnim-postizenim-20171221.html
  Na základě potřeby definované Libereckým krajem se Společnost Dolmen rozhodla v letech 2018 až 2020 zapojit do projektu Libereckého kraje „Podpora a rozvoj služeb v komunitě pro osoby se zdravotním postižením v Libereckém kraji“, který bude spolufinancován z prostředků Evropské unie, Operačního programu Zaměstnanost. V rámci tohoto projektu dojde k rozšíření terénní služby Podpora samostatného bydlení, a to v lokalitách Liberec, Jablonec nad Nisou, Tanvald a Frýdlant. Služba nabízí šanci dospělým lidem s mentálním postižením a kombinovanými vadami, kteří potřebují pomoc a podporu na své cestě k co nejvíce samostatnému životu, ale nechtějí se stěhovat ze svých domovů či žít v pobytové službě. Ráda by také pomohla rodinám s dospělým členem s postižením, které se obávají toho, co s ním bude, až jim dojdou síly. Služba nabízí možnost včas se připravit na co nejvíce samostatný život. Je založená na individuálním přístupu, což znamená, že je klientům poskytovaná pomoc a podpora pouze v těch oblastech života, ve kterých to skutečně potřebují. Leták str. 1, Leták str. 2
Liberecký zpravodaj
http://www.jablonnevp.cz/assets/File.ashx?id_org=5621&id_dokumenty=5847   – únor 2018
http://www.tanvald.cz/data/tz/tanvaldsky-zpravodaj-brezen-2018.pdf   – březen 2018
https://www.mesto-frydlant.cz/cs/mesto/frydlantsky-zpravodaj/archiv-cisel/rocnik-xxvii-2018.html   – únor 2018
http://www.raspenava.cz/wp-content/uploads/2013/06/Zpravodaj-Raspenava-201801-web-cb.pdf     – březen 2018
http://www.rychnovjbc.cz/zivot-u-nas/zpravodaj-ke-stazeni/#.Wsd2H5exVPY – únor 2018
http://www.novavesnn.cz/e_download.php?file=data/editor/160cs_1.pdf&original=1-2018.pdf   – leden 2018
http://www.chotyne.cz/archiv/prilohy/m_clanek/64-288-02–rjwl46.pdf   – únor 2018
http://www.osecna.cz/data/drak/drak_c1_2018.pdf   – č.1/2018
 2017
PF 2018
 
 
 
Vánoce

 

 

Udělejte nám radost zadarmo a zažijte Vánoce na druhou!

Svátky jsou výjimečný čas, ale vy jej můžete udělat ještě výjimečnějším. Proměňte letošní Vánoce

na Vánoce na druhou, je to překvapivě snadné. Jistě se chystáte nakupovat dárky pro všechny,

které máte rádi. Doufáme, že mezi ně patříme i my. Pokud nám chcete na Vánoce udělat radost,

nemusí vás to stát ani korunu.

Stačí když při nákupu dárků pro své blízké použijete www.givt.cz a část z utracených peněz tak

pošlete nám, přitom ale nezaplatíte nic navíc.

Na Givtu najdete přes 970 nejznámějších e-shopů, mezi kterými nechybí Mall, Zoot, eBay

nebo Aliexpress a mnoho dalších, takže si určitě vyberete. Vzpomeňte si na nás při vánočních

nákupech a uděláte tím dvojitou radost!

Jak na to?

1. Před nákupem půjdete na www.givt.cz

2. Vyberete e-shop na kterém chcete nakoupit a zvolíte z neziskovek naši organizaci

3. Nakoupíte, jak jste zvyklí

Můžete si také stáhnout Pomocníka do prohlížeče (https://givt.cz/ziskat-pomocnika),

který vám při návštěvě zapojených e-shopů připomene, že nám můžete pomáhat.

Nakupovat se dá i zcela bez registrace.

 

 

 

 

Oznámení o změně sídla Společnost Dolmen,z.ú. s účinností od 13.10.2017

Vážení, oznamujeme Vám, že s účinností od 13.10.2017 došlo ke změně adresy sídla Společnosti Dolmen, z.ú. . Nová adresa sídla: Společnost Dolmen, z.ú. nám. Českých bratří 36/1 460 05 Liberec V – Kristiánov Touto změnou zůstávají veškerá práva a povinnosti vůči jiným subjektům zachovány v dosavadní podobě a změnou adresy sídla společnosti jsou nedotčeny. Rovněž nedochází ke změně IČ. Oznámení změny adresy kanceláře střediska Karlovarského kraje Vážení, oznamujeme Vám, že s účinností od 1.10.2017 došlo ke změně adresy střediska Karlovarského kraje Společnosti Dolmen, z.ú. . Nová adresa střediska: Společnost Dolmen, z.ú. ul. Jednoty 1628 35601 Sokolov

 

 

 

2016

 

pf-2017     Oznámení o změně domény Společnost Dolmen, z.ú. změnila doménu www.spolecnostdolmen.cz, s touto změnou souvisí i změna emailů. Nový kontaktní email je info@spolecnostdolmen.cz, nové kontaktní údaje také naleznete v sekci KONTAKTY. Děkujeme   Víte, že můžete nákupem na svých oblíbených e-shopech podpořit naši organizaci? Nakupujte přes GIVT.cz (www.givt.cz) a část z vaší útraty půjde na naši podporu. https://givt.cz/dolmen

Oznámení o změně právní formy a názvu společnosti

Na základě Rozhodnutí Správní rady společnosti Dolmen,o.p.s. Agentury pro chráněné bydlení ze dne 30.10.2015 došlo dle § 3050 zákona č.89/2012 Sb. , občanský zákoník v platném znění,   ke změně názvu společnosti a její právní formy na zapsaný ústav. Název po změně právní formy s účinností od 1.1.2016: Společnost Dolmen, z.ú. Touto změnou zůstávají veškerá práva a povinnosti vůči jiným subjektům a klientům poskytovaných služeb zachovány v dosavadní podobě a změnou právní formy jsou nedotčeny. Rovněž nedochází ke změně IČ ani sídla společnosti.

 
 
 
 
 

2015

 
 
PF 2016
 
 
 
 
 

6.11.2015

Dne 6.11.2015 proběhlo vaření s paní Ilonou Dostálovou – http://www.prirozenebezlepku.cz/products/a15-11-11-kurz-vareni-s-dolmenem/ Kde jsme připravovaly přirozeně bezlepkové lahodnosti, svíčkovou omáčkou s jáhlovým knedlíkem a Tempehem,lněné krekry, plněné ovocné košíčky, dort s jáhlovým krémem, pomerančové řezy a kokosovými „margotkami“. Kurz 6.11.2015 v rámci projektu „Jíme jinak“ – „Akce je podpořena Fondem zdraví statutárního města Liberec“.

Víte, že můžete nákupem na svých oblíbených e-shopech podpořit naši organizaci? Nakupujte přes GIVT.cz třeba na zoot.cz, kasa.cz nebo damejidlo.cz,….. a část z vaší útraty půjde na naši podporu. A co je nejlepší? Nezaplatíte ani korunu navíc!

patička dolmen

      1.4.2015 – Velikonoční prodejní trhy Rádi bychom Vás pozvali na tradiční velikonoční prodejní trhy, které se budou konat ve středu 1. 4. 2015 od 10.00 hod. do 13.00 hod. v multimediálním sále Krajského úřadu Libereckého kraje. Kde budou výrobky i od našich klientů.

 

Dne 26.1.2015 proběhlo slavnostní představení projektu „Tréninkové pracoviště Oáza“

Slavnostní představení projektu 26.1.2015: http://tv.zapad.cz/prehraj/sokolov:_treninkove_pracoviste_oaza_pomuze_lidem_s_handicapem_%28tv_zapad%29

 

 

 

13. 11. 2014 | administrator

Resort sociálních věcí Libereckého kraje pořádá tradiční Vánoční prodejní výstavu dne 26.11.2014

Resort sociálních věcí Libereckého kraje pořádá tradiční Vánoční prodejní výstavu výrobků klientů zařízení sociálních služeb Libereckého kraje, která se uskuteční ve středu 26. listopadu od 10 do 13 hodin v multimediálním sále ve 3. patře budovy „C“ Krajského úřadu Libereckého kraje, U Jezu v Liberci. Kde budou výrobky i od našich klientů.

 
28. 8. 2014 | administrator

Informace

Internetové spojení i pevná telefonní linka v novém sídle Sokolov je již v provozu.

9. 6. 2014 | administrator

Důležité upozornění

Nové sídlo společnosti v Sokolově z důvodu stěhování nemá do 5.6.2014 internetové spojení a pevnou telefonní linku. Pro kontaktování našich pracovníků použijte mobilní telefony nebo korespondenční adresu nového sídla tj. Slovenská 1596, Sokolov 356 01. Omlouváme se za případné potíže. O obnově spojení vás budeme informovat. Děkujeme

2. 6. 2014 | administrator

Úpravy www stránek Dolmen,o.p.s.

Omlouváme se, právě probíhá úprava na našich www stránkách v sekci s fotografiemi („Naše činnost“). Děkujeme za pochopení

30. 5. 2014 | administrator

Pozor změna sídla od 1.6.2014 – středisko Sokolov

Středisko v Sokolově brzy změní své sídlo. Od 1. 6. 2014 nás nově najdete na adrese Sokolov, Slovenská 1596 (budova Záchranné služby pod nemocnicí v Sokolově) Společnost Dolmen představuje terénní sociální službu